Kde je aspoň 50 žáků, bude povinný při výuce respirátor, rozhodla vláda Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-jednani-covid-opatreni-pomoc-kvuli-zdrazeni-energii.A211110_072445_domaci_bur

Zpřísnění opatření proti šíření covidu projednávala vláda. „Tam, kde je na jednom místě aspoň 50 studentů, žáků, tak bude nutné mít i při výuce respirátor,“ řekl po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Platit to bude od 15. 11. Od stejného data bude povinně jednou za týden testován každý neočkovaný zaměstnanec v lůžkové péči.

„Každý, kdo přichází do kontaktu s pacienty a není očkován,“ řekl doslova Vojtěch.

Cizinci, kteří dlouhodobě legálně pobývají na území České republiky, budou mít očkování proti covidu hrazeno z rozpočtu ministerstva zdravotnictví.

Další mimořádná opatření podle premiéra Andreje Babiše ve čtvrtek ráno projedná vládní rada pro zdravotní rizika a v pátek mimořádně vláda. O co půjde, ale ani on, ani Vojtěch neprozradili.

„My vám to teď říkat nebudeme,“ prohlásil po jednání vlády Babiš. Nepůjde ale podle něj o žádný lockdown pro neočkované.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-jednani-covid-opatreni-pomoc-kvuli-zdrazeni-energii.A211110_072445_domaci_bur

Translate »
Share This