Celé Česko už je na úrovni šestého balíčku. Ten ale neexistuje. Co tedy platí?

Počty nově nakažených na sto tisíc obyvatel za posledních sedm dní odpovídají od středy ve všech českých krajích šestému balíčku. Ten ale zatím kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) nedefinoval. Restrikce se tak rozvolňují podle toho, co v pondělí schválí vláda. Novinky přinášejí přehled restrikcí, které dále platí a které by mohli ministři případně rozvolnit.

Vývoj týdenní nákazy v krajích na sto tisíc obyvatel Foto: Novinky
Aktuální pravidla pro nošení roušek, respirátorů:

  • Respirátor se musí nosit ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování. Nosit ho tak musí lidé například v MHD, v obchodech, ve zdravotnických zařízeních, v muzeích a galeriích či například na letištích.
  • Povinná je ochrana nosu a úst i na všech ostatních veřejně přístupných místech, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň dvou osob vzdálených od sebe méně než dva metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti. 

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) již naznačil, že minimálně povinnost chránit si nos a ústa respirátorem ve vnitřních prostorách zatím neskončí. Platit bude zřejmě i v létě.
V obchodech aktuálně platí:

  • pravidlo jednoho člověka na 15 metrů čtverečních
  • dodržování dvoumetrových rozestupů

Vláda v pondělí rozhodla, že se od 1. července pravidlo jednoho člověka na 15 metrů čtverečních zmírní, konkrétně na 10 metrů.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cele-cesko-uz-je-na-urovni-sesteho-balicku-ten-ale-neexistuje-co-tedy-plati-40363544#utm_content=ribbonnews&utm_term=co%20aktu%C3%A1ln%C4%9B%20plat%C3%AD&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Translate »
Share This