Respirátory FFP2 či dvě roušky budou povinné v obchodech i veřejné dopravě

 
V obchodech, veřejné dopravě i nemocnicích bude povinné nosit respirátory FFP2/KN95/N95 či dvě chirurgické roušky položené na sobě, řekl po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček neprosadil, aby se mohly otevřít všechny obchody, ani se o tom ve vládě nehlasovalo.

„Od pondělí bude povinnost nosit FFP2 nebo KN95, N95, nanoroušku, případně dvakrát roušku v místech, která budou přesně definována,“ řekl doslova Blatný na tiskové konferenci po jednání vlády.

Za posledních několik dnů totiž podle něj došlo k dalšímu zhoršení v České republice. Ministerstvo zdravotnictví k tomu ještě v pondělí specifikuje, kterých všech míst se to týká. Později doplnil a po jednání vlády zopakoval, že to bude platit od půlnoci z pondělí na úterý.

Je to podle Blatného míněno jako opatření nutné pro veřejně přístupná místa s velkou koncentrací lidí. Dvě chirurgické roušky místo jedné jsou podle něj řešení pro lidi, kteří respirátor neseženou.

Od 1. března se budou moci k očkování proti covidu-19 registrovat kromě lidí nad 70 let také pracovníci ve školství. Aplikovat vakcínu začnou více také praktičtí lékaři. Do Karlovarského a Královéhradeckého kraje, v nichž je situace s covid-19 podle počtu nakažených nejsložitější, pošle stát více vakcín. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimoradne-jednani-vlady-otevreni-obchodu-havlicek-koronavirus-respiratory-ffp2.A210219_060436_domaci_kop

Translate »
Share This