Od pátečního poledne končí kontroly státních hranic, Češi se nemusí prokazovat testem, rozhodla vláda

Premiér Andrej Babiš a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček oznamují rozvolnění opatření na státních hranicích, 5. června 2020.
Premiér Andrej Babiš a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček oznamují rozvolnění opatření na státních hranicích, 5. června 2020.

S úderem pátečního poledne končí kontroly státních hranic s Rakouskem a Neměckem, které byly zavedeny na ochranu proti šíření koronaviru. Na mimořádném jednání v pátek 5. června 2020 o tom rozhodla vláda Andreje Babiše. Pro Čechy také přestává platit povinnost prokázat se po návratu z těchto zemí, ale také ze Slovenska a z Maďarska, negativním testem na covid-19 nebo jít do karantény.

Od pátku 5. června 12 hodin skončí stávající omezení volného pohybu na hranicích České republiky s Rakouskem a Německem. Ochrana vnitřních hranic bude nadále platit už jen na vzdušné hranici a Policie ČR už bude provádět jen namátkové kontroly zaměřené zejména na dodržování omezení přeshraničního pohybu osob stanovených Ministerstvem zdravotnictví, tedy na cizince, kteří nepatří mezi ministerstvem stanovené výjimky ze zákazu vstupu do ČR.

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/od-patecniho-poledne-konci-kontroly-statnich-hranic–cesi-se-nemusi-prokazovat-testem–rozhodla-vlada-181894/ 

Translate »
Share This