V polovině června by mohl skončit zákaz vycházení bez roušek

Přibližně od poloviny června skončí zákaz vycházení bez roušky. Potvrdil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) i jeho náměstek a epidemiolog Roman Prymula. Uvolnění by ovšem mělo platit pouze pro pobyt venku. V prostředcích hromadné dopravy a dalších uzavřených prostorách by měla být povinnost zakrývat si ústa a nos zachována. O tom, zda zůstane povinnost nosit roušky i například v obchodech, bude vláda podle Vojtěcha ještě diskutovat.

„Mohu slíbit, že pokud nedojde k zásadnímu problému, tak skutečně od poloviny června –možná i dřív. V květnu určitě chceme, aby roušky povinné byly,“ uvedl Vojtěch.
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci zdůraznil, že rozvolnění pravidel pro nošení roušek musí mít logiku a racionálně vycházet z dopadů, které má na vývoj covidu-19 předchozí rušení restrikcí. Konkrétně se podle něj rozhodne až příští měsíc, kdy už budou k dispozici statistická data po poslední vlně uvolnění na konci května.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3092849-v-polovine-cervna-mohl-skoncit-zakaz-vychazeni-bez-rousek-o-podrobnostech-bude-vlada 

Translate »
Share This