CoVpoint spojuje Česko. Informační systém CzechInvestu a MPO obsahuje už víc než 1 400 položek pomoci v kontextu s pandemií koronaviru

  • V reakci na pandemii koronaviru koncem března operativně vznikla aplikace pro propojování nabídky a poptávky dostupná na adrese www.covpoint.org.
  • Zapojit se do stále se rozvíjejícího informačního systému může stát, samospráva, akademická půda, soukromé subjekty, neziskové organizace i komunity.
  • Díky CoVpointu ve správě CzechInvestu a Ministerstva průmyslu a obchodu, který obsahuje už víc než 1 400 položek, se propojilo na 60 společností, řeší se 12 transferů technologií a Česko se na jednom místě spojuje více než 90 projekty.


„Mimořádná opatření, kdy na prvním místě musí být ochrana zdraví, ve velmi krátké době zcela změnila komunikaci. Přesunula se na internet, do on-line světa, a to i co se týče do té doby často osobní nabídky a poptávky. Náš resort na to operativně reagoval, spustili jsme platformu Spojujeme Česko, jejíž součástí je i B2G a B2B portál CoVpoint, který aktuálně obsahuje víc než 1 400 položek,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.       

„Spojujeme Česko i CovPoint je ve správě agentury CzechInvest a MPO. Obojí se podařilo spustit ve velmi krátké době, nejen digitalizace tak v našem resortu nabrala v kontextu s koronavirem úplně jiné tempo. Samozřejmě nejde jen o to být rychlý, nutná je také kvalita a konkrétní výsledky přínosné pro širokou veřejnost,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku Silvana Jirotková.


https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/covpoint-spojuje-cesko–informacni-system-czechinvestu-a-mpo-obsahuje-uz-vic-nez-1-400-polozek-pomoci-v-kontextu-s-pandemii-koronaviru—254005/

Translate »
Share This